Bakıya gətirilən yaralı şəxslərin müalicə və müayinəsinə hazırlıq görülüb Səhiyyə nazirinin müavini
Icma.az, со ссылкой на сайт Day.az, информирует.
Ötən gün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığı ilə 30-a qədər mütəxəssis, tibb heyəti Aktau şəhərinə göndərildi.
Day.Az xəbər verir ki, bu barədə bu gün Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda jurnalistlərə açıqlamasında səhiyyə nazirinin müavini İlqar Qasımov bildirib.
O qeyd edib ki, bu gün 7 nəfər xəsarət alan şəxs Bakıya gətirildi.
"Gün ərzində ikinci təyyarə də gözlənilir, orada da 7 nəfər şəxs olacaq və xəstəxanaya yerləşdiriləcək. Hazırda biz müalicə və müayinəyə hazırıq. Gətirilən şəxslər arasında vəziyyəti orta-ağırlıqda olan şəxslər var. 3 nəfər ağır vəziyyət olan şəxs Aktau şəhərindədir. Onların evakuasiyası məqsədəuyğun deyil. Bütün xəstələr "Yeni Klinika"ya göndəriləcək", - deyə nazir müavini bildirib.
Qeyd edək ki, daha öncə "Azərbaycan Hava Yolları" aviaşirkətinin J2-8243 nömrəli Bakı-Qroznı reysini yerinə yetirən "Embraer 190" təyyarəsinin Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində yaralanan 7 Azərbaycan vətəndaşı ölkəyə gətirilib.
Yaralıları gətirən FHN-nin xüsusi təyyarəsi Bakının Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna eniş edib.
Qəzada xəsarət almış vətəndaşları təyyarədə xüsusi həkim briqadası müşayiət edib.