Apple ın süni intellekt sistemi bütün dünyada istifadəyə verilib
Sia Az saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Amerikanın Apple korporasiyası bütün dünyada süni intellekt (AI) xidmətini istifadəyə verib.
SİA xarici qaynaqlara istinadən xəbər verir ki, bu barədə şirkətin saytında məlumat verilir.
iOS 18.4, iPadOS 18.4 və macOS Sequoia 15.4 - müvafiq olaraq iPhone, iPad və Mac üçün əməliyyat sistemləri (ƏS) - Apple-ın neyron şəbəkəsi ilk dəfə Avropada işləməyə başlayıb.
Neowin-dən olan jurnalistlər qeyd ediblər ki, bu, Apple Intelligence-in inkişafında mühüm mərhələdir, çünki süni intellekt xidmətləri bütün dünyada ilk dəfə olaraq fəaliyyət göstərməyə başlayıb - bütün qitələrdə, lakin bütün ölkələrdə deyil.
İngilis dili ilə yanaşı, Apple-ın süni intellekt xidmətləri indi fransız, alman, italyan, portuqal, ispan, yapon, Koreya və çin dillərini dəstəkləyir. Bundan əlavə, korporasiya Sinqapur və Hindistandan olan istifadəçilər üçün neyron şəbəkənin xüsusi versiyalarını təqdim edib.
Bu andan etibarən Apple Intelligence rəsmi olaraq 450 milyon əhalisi olan 27 ölkədə fəaliyyətə başlayır.
...Avropa İttifaqı (Aİ) həm də nisbətən zəngin region hesab olunur və onun sakinlərinin çoxu Apple-ın oradakı istifadəçilərə təklif etmək qərarına gəldiyi istənilən abunə haqqını ödəmək imkanına malikdir.
Bunu jurnalistlər qeyd ediblər.
Martın sonunda mənbələr “Financial Times”-a bildiriblər ki, Avropa Komissiyası (AK) ABŞ prezidenti Donald Trampın qəzəbindən yayınmaq üçün Apple və digər Amerika şirkətlərinə böyük cərimələr tətbiq etməyəcək. İnsayderlərə görə, İT nəhəngləri minimal cərimələrlə çıxacaqlar.