AvtoVAZ istehsalı dayandırır..?
...AvtVAZ zavodu yeni il bayramları zamanı genişmiqyaslı modernləşdirmə layihəsi ilə bağlı gedən ilin dekabrın 29-dan gələn ilin 12 yanvarınadək istehsalda müvəqqəti fasilə elan edib.
SİA-nın məlumatına görə, şirkətin rəsmi nümayəndələri bildirirlər: işçi heyəti üçün əmək və iş şəraitinin optimallaşdırılmasına yönəlmiş doqquz mindən çox əməliyyat planlaşdırılır.
Ən son avtomobillərin istehsalına hazırlıq zamanı avadanlıqların profilaktik təmirinə və müasir texnoloji yeniliklərin tətbiqinə xüsusi diqqət yetiriləcək.
Əsas səylər qaynaq, rəngləmə və yığma sexlərinin modernləşdirilməsini əhatə edən “Lada İskra” modelinin buraxılması üçün hazırlıq işlərinə yönəldiləcək.
Bundan əlavə, Lada Niva üçün mühərrik istehsal xətlərinin əhəmiyyətli modernləşdirilməsi, o cümlədən yeni 1,8 litrlik mühərrikin təqdim edilməsi planlaşdırılır. Yeniləmə çərçivəsində metallurgiya istehsalı və şassi istehsalı da təsirlənəcək.
Avtomobil istehsalının 2025-ci il yanvarın 13-dən davam etdirilməsi gözlənilir. AvtVAZ rəhbərliyi şirkətin anbarlarında və dilerlərdə kifayət qədər hazır məhsul ehtiyatının olmasını vurğulayır ki, bu da istehsalın dayandırıldığı dövrdə tədarükün davamlılığına zəmanət verir.
Bundan əvvəl AvtoVAZ Comfort Off-Road konfiqurasiyasında Lada Niva Travel-in xüsusi versiyasının satışını dayandırmaq qərarına gəlib.