Azər Bağırov mövsümün ilk yarısını dəyərləndirdi Ailəmə cəmi 23 saat sərf edirəm
Icma.az bildirir, Fanat saytına əsaslanaraq.
"Kəpəz" mövsümün ilk yarısını autsayderlər mövqeyində - 9-cu yerdə başa vursa da, bir çox iddialılara başağrı olmağı bacardı. Bu mənada "Neftçi", "Səbail" və "Şamaxı" üzərində qələbələr, "Sabah"la görüşdə məhsuldar heç-heçə Azər Bağırovun aktivinə yazılmalıdır. Bağırovun gəlişindən sonra 13 oyunda 11 xal toplayan gəncəlilər "Səbail"i qabaqlayır. "Sarı-göylər" mövsümü ən azı bu mövqedə başa vurmaq və elitada yerini qorumaq uğrunda mübarizəyə köklənib. Komanda bunu bacaracaqmı?
Baş məşqçi Azər Bağırov Fanat.Az-a açıqlamasında həm ilk yarını dəyərləndirib, həm də mövsümün ikinci hissəsi ilə bağlı planlarından danışıb:
"Son pillədən hələ ki, qurtulmuşuq. Son iki turu nisbətən yaxşı keçirdik. Xallar qazana bilərdik, əfsuslar olsin ki, alınmadı. İrəlidə iki dövrə var. Düşünürəm ki, daha yaxşı kollektivlə daha yaxşı işlər görməyə start verəcəyik. Mövsümün başlanğıcında komandanın durumu, bəzi oyunçuların konstentrasiyası baxımından vəziyyət elə də yaxşı deyildi. Yeni futbolçular cəlb olundu. Elə olurdu ki, hətta ard-arda yaxşı oyunlarımız olurdu. Sadəcə, balansı saxlaya bilmirdik.
"Araz-Naxçıvan"da olanda komandanı "sıfır"dan yığdıq. Hardasa, öz istəyimizə uyğun oyunçuları yığıb onlarla işləyidik. Keçən il bizim şeçdiyimiz oyunçuların bəziləri bu gün əsas heyətin üzvləridir. Yaxşı da mübarizə aparırlar. "Kəpəz"də isə komandanı 6-cı turdan götürdüm. Bu səbəbdən bəzi oyunçuların futbol düşüncəsinə əsaslanmağa çalışırdıq. Çünki əlimizdə olan resurs budur. Çalışıb onların potensialını üzə çıxartmalıydıq.
Rəhbərlik sağ olsun ki, hər işdə dəstək olur. Seleksiyada və sair məsələlərdə onların dəstəyi var. Minimal olsa da, oyunçuların bonusları verilir. Beləliklə, onların tonusda qalması təmin olunur.
Sonuncu yerdə gedən komanda üçün 3 oyunda 1 qələbə də pis nəticə deyil. Büdcəmiz imkan vermir ki, daha yüksək pillələrdə dayanaq. Deməzdim ki, nəticələrimiz uğursuzdur. Məsələn, "Zirə"yə 0:4 uduzmağımıza baxmayaraq, oyundan razı qaldım. Hücumumuz var idi, pressinq də edirdik. Sadəcə, futbolda elə anlar var ki, sənin qapına olunan 4-5 hücum qolla nəticələnir.
Orxan Əliyev keçən mövsüm "Araz Naxçıvan"da ilk iki dövrəni yaxşı keçirmişdi. Bu mövsümün ilk yarısında da yaxşı ola bilərdi. Qeyd etdiyim kimi, "Kəpəz"də istədiyimiz komandanı hələ formalaşdıra biıməmişik. Düşünürəm ki, qışdan sonra Orxan daha yaxşı formada olacaq. Baş məşqçinin dediklərini, göstərişlərini Orxan bilavasitə meydanda etməyə çalışır. İnanıram ki, qış fasiləsindən sonra o, performansını daha da yüksəldəcək və milli komandanın heyətinə cəlb olunacaq.
Faailəyə, tətilə baxmayaraq günün böyük hissəsini işlə məşğulam. Ailəmə cəmi 2-3 saat sərf edirəm. Düzdür, buna görə ailə üzvlərimiz gileylənir, amma futbolun pis tərəfləri də budur. İdmançı, məşqçi həyatı budur. Çətin də olsa, hamımız bir hədəf uğrunda çalışırıq. İnanıram ki, daha yaxşı işləri görərək lazım olan yerdə mövcud olacağıq".