Azərbaycanın Aktau şəhərindəki baş konsulluğu iftar süfrəsi açıb
Xalq qazeti portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Azərbaycanın Aktau şəhərindəki baş konsulluğu “Grand Hotel Victory”də iftar süfrəsi açıb.
İftar mərasimində Manqistau Vilayət Maslixatının sədri Janbırbay Matayev, vilayətin baş imamı Anuar Elcanov, vilayət Xalq Assambleyasının sədri Amangül Jayılxanova, Türkiyənin baş konsulu Sabri Alptekin, İranın baş konsulu Qulamreza Haşemi, Özbəkistanın baş konsulu Camaləddinhuca Əbdukərimov, Türkmənistanın konsulu Meretdurdu Abdıllayev, diplomatik korpusun əməkdaşları, Manqistau televiziyasının rəhbəri Okuov Nurbol, Manqistau medianın direktoru Gülmira Abişeva və Azərbaycan icmasının fəal üzvləri iştirak ediblər.
Mərasimin əvvəlində vilayət imamı müqəddəs Qurandan ayələr oxuyub.
Sonra Azərbaycanın Aktaudakı baş konsulu Ayxan Süleymanlı qarşıdan gələn müqəddəs Ramazan bayramı münasibəti ilə mərasim iştirakçılarını təbrik edib, Azərbaycanla Qazaxıstan arasındakı mövcud dostluq və qardaşlıq münasibətlərindən danışıb.
Vilayət Maslixatının sədri Janbırbay Matayev öz çıxışında Aktau şəhərinin bu il Türk dünyasının mədəniyyət paytaxtı elan edilməsini, xalqlarımızın eyni din, dil və adət-ənənəyə malik olmasını qeyd edib, tutulan orucların, edilən duaların qəbul olunmasını diləyib.