Baş məşqçi: İstefa haqda heç düşünmədim “Transferlə bağlı problemimiz var”
Icma.az, Mia.az portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Superliqada çıxış etdiyi 16 matçda 6 qələbə, 3 heç-heçə və 7 məğlubiyyətlə 21 xal qazanaraq 9-cu pillədə qərarlaşan "Antalyaspor"un brazilyalı baş məşqçisi Alex de Souza mətbuat konfransında sualları cavablandırıb.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, mövsümün ilk yarısını dəyərləndirən Aleks de Souzanın sözlərinə görə, artıq 6 aydır Antalyadadır: "Burada çalışdığım üçün xoşbəxtəm. Liqanın ilk yarısında "Eyüpspor" və "Trabzonspor"la oyunlarımız qalıb. İndiyə qədər yaxşı və pis günlərmiz oldu. Geridə qalan aylarda bizə dəstək verən "Antalyaspor"a və onun rəhbərliyinə təşəkkür edirəm. İnanıram ki, bizi qarşıda daha yaxşı günlər gözləyir".
Komandada arzuladığı üslubda oyunçuların olmaması və ya çox az olması barədə suala dolayısı ilə təsdiqləyici cavab verən Aleks bildirib ki, komandada 25-26 oyunçu var, lakin yetərli potensiallarda deyillər: "Lakin biz onlardan daha çox məhsuldarlıq nümayişi üçün çalışırıq. Təəssüf ki, transferlə bağlı problemimiz var, qadağalarımız var. Bu da bizə çətinlik yaradır".
Məşqçi olmağın futbolçu olmaqdan qat-qat çətin olduğunu bildirən Aleks de Souza qeyd edib ki, indiyə qədər müxtəlif iddialar ortaya atılsa da, heç vaxt iİstefa vermək haqqında düşünməyib: "Burada 2 illik müqaviləm var, müqaviləmin sonuna qədər buradayam".