Biznes kreditlərinin təhlili şöbəsində Baş mütəxəssis / ekspert / menecer
Banco.az portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Təsvir
“Rabitəbank” ASC Kreditlərin anderraytinqi departamentinin Biznes kreditlərinin təhlili şöbəsində Baş mütəxəssis / ekspert / menecer vəzifəsinə işə qəbul elan edir.
Ölkənin ən iri banklarından biri olan “Rabitəbank” ASC Sizə uğurlu karyera qurmaq, şəxsi inkişafınıza peşəkar komandada nail olmaq imkanı yaradır. Rabitəbank öyrənməyə meyilli olan, pozitiv, işinə yaradıcı yanaşan şəxslərin axtarışındadır.
Vəzifə öhdəlikləri:
Müştəri Xidməti Strukturları tərəfindən Şöbəyə daxil olmuş Biznes Kredit sifarişlərinin minimum sənədlər toplusuna uyğunluğunu yoxlamaq; Kreditin və risklərin qiymətləndirməsi üçün müştəridən tələb olunan sənədlərin satış strukturlarından almaq; Təqdim edilmiş maliyyə hesabatlatlarının düzgünlüyünü yoxlamaq; Mərkəzi Bankın və bankdaxili qaydalardan irəli gələn prosedur və normaların pozulmasına yol verməmək; Struktur rəhbər(lər)i tərəfindən qarşısına qoyulmuş, vəzifə təlimatından irəli gələn və digər tapşırıqları vaxtında və keyfiyyətlə icra etmək; Müştəri Xidməti Strukturları tərəfindən Şöbəyə daxil olmuş biznes kredit layihələrinin təhlili zamanı aşkarlanan nöqsan və çatışmazlıqlar barədə struktur rəhbər(lər)ini yazılı və ya şifahi məlumatlandırmaq.
Tələblər
Ali təhsil (Maliyyə, iqtisadiyyat və biznesin idarə olunması üzrə olması arzuolunandır); Maliyyə hesabatlarını (balans, mənfəət-zərər, nağd pulun hərəkəti) mükəmməl şəkildə bilmək; “ACCA F3/F7” və ya “CFA 1 level” sertifikasiyalarına sahib olması arzuolunandır; Biznes prosesləri və riskləri görmə bacarığı; Sahə üzrə ən azı 5 illik iş təcrübəsi; Analitik düşüncə, yüksək idarəetmə və təşkilatçılıq qabiliyyəti; Yüksək təhliletmə, komandada işləmək bacarığı; Yüksək kommunikasıya və təqdim etmə bacarığı; Operativ və obyektiv qərar vermək bacarığı; Stress altında işləmək, parallel olaraq bir neçə layihənin təhlilini həyata keçirmək bacarığı; Təşəbbüskarlıq, diqqətlilik, məsuliyyət və düzgünlük bacarığı.