Çəkiliş zamanı operatorun faciəli ölümünə səbəb olmuşdu cəzası bəlli oldu
Icma.az, Milli.az saytından verilən məlumata əsaslanaraq xəbər yayır.
Nyu Meksiko prokurorları, aktyor Alec Baldwin-ə qarşı ittihamların yenidən qaldırılması cəhdindən imtina edərək, "Rust" filminin çəkilişi zamanı baş verən faciəvi atışma ilə bağlı işi bağladı.
Milli.Az xəbər verir ki, prokuror Kari Morrissey, bazar ertəsi günü noyabr ayında verilən apelyasiya şikayətini geri götürüb. Bu barədə Birinci Məhkəmə Dairəsi Prokurorluğunun bəyanatında məlumat verilib.
"Apelyasiya, 21 oktyabr 2021-ci ildə "Rust" filminin çəkiliş meydançasında operator Halyna Hutchins-in faciəvi ölümünə səbəb olan atışma ilə bağlı Prodüser və Aktyor Alec Baldwin-ə qarşı qaldırılmış cinayət ittihamlarının, o cümlədən qeyri-iradi adamöldürmə ittihamının məhkəmə tərəfindən rədd edilməsinə etiraz olaraq verilmişdi," bəyanatda deyilir.
Prokurorluq Morrissey-in, milli səviyyədə diqqət çəkən belə genişmiqyaslı iki işi, o cümlədən mart ayında qeyri-iradi adamöldürmədə günahkar bilinmiş filmin silah ustası Hannah Gutierrez Reed-ə qarşı uğurlu ittihamı irəli sürməkdəki işini təqdir edib. Prokurorluq Hutchins ailəsini dəstəklədiyini və onların mülki məhkəmədə ədalət mübarizəsini davam etdirdiklərini bildirib.
Alec Baldwin-in vəkilləri Luke Nikas və Alex Spiro CBS News-a verdikləri açıqlamada belə deyiblər: "Apelyasiyanın geri çəkilməsi qərarı Alec Baldwin-in və onun vəkillərinin əvvəldən dediklərini bir daha təsdiqləyir - bu gözlənilməz bir faciə idi, lakin Alec Baldwin heç bir cinayət törətməyib. Nyu Meksikoda qanunun aliliyi qorunub saxlanılıb."
Apelyasiyanın geri çəkilməsi, hakim Mary Marlowe Sommer-in məhkəmə prosesi zamanı müdafiə tərəfinə qarşı sübutların gizlədilməsi iddialarını nəzərə alaraq işi dayandırmaq qərarını möhkəmləndirir.