Cənubi Koreyada qəza qurbanlarının ailələri hökumətə ETİRAZ ETDİLƏR
Sfera.az portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
Cənubi Koreyada dəhşətli təyyarə qəzasından sonra qurbanların ailələri hökumətə qarşı üsyan qaldırıb.
Sfera.az bildirir ki, ölkənin Nəqliyyat Nazirliyinin açıqladığı ölüm siyahısında müəyyən problemlərin olduğu bildirilib.
Belə ki, əvvəllər öldüyü elan edilən qohumlarının adlarının dərc edilən ölüm siyahısında olmadığını deyiblər.
Digər tərəfdən, fəlakətdən sağ çıxan iki stüardessanın ilk sözləri gündəm olub. Həkim qəzadan möcüzəvi şəkildə sağ çıxan 33 yaşlı Lee İmin yaddaş itkisi olduğuna diqqət çəkib. Sağ qalan şəxs isə baş verənləri izah etmək əvəzinə, “Mən niyə burdayam”, deyə qarşılıq verib. Təyyarənin arxa hissəsində sərnişinlərə xidmət göstərməkdən məsul olan Lee İmin sol çiyin sınığı və kəllə-beyin travması ilə xəstəxanaya aparıldığı, ancaq huşunun yerində olduğu bildirilib. O, qəzadan əvvəl təhlükəsizlik kəmərini bağladığını və təyyarənin eniş etdiyini düşündüyünü, lakin sonradan heç nə xatırlamadığını deyib.
Qəzadan sağ çıxan ikinci şəxs 20 yaşlı qadın, stüardessa Koo Mo Mo olub. O, yanğınsöndürmə briqadasına verdiyi ifadəsində təyyarənin mühərriklərindən birinin yandığını, sonra isə partladığını bildirib. Həyatının təhlükədə olmadığı bildirilən Koo Mo Monun təyyarənin quyruğuna yaxın təcili çıxış zonasında olduğu vurğulanıb. Qəzadan sonra danışan şahidlər qəzadan əvvəl mühərrikdə qığılcımlar gördüklərini və partlayış səsləri eşitdiklərini bildiriblər.