CHP lideri növbədənkənar seçkilər üçün imza toplanmasına başlandığını açıqladı
Redaktor.az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Türkiyənin ana müxalifəti olan Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) lideri Özgür Özəl respublikada növbədənkənar prezident seçkilərinin keçirilməsi üçün imzatoplama kampaniyasına başladığını açıqlayıb.
Redaktor.az bu barədə yerli mediaya istinadla xəbər verir.
İstanbulda şəhərin həbsdə olan bələdiyyə sədri Əkrəm İmamoğlunun müdafiəsi üçün keçirilən mitinqdə Özəl deyib: "Sabahdan bələdiyyə sədri Əkrəmin azadlığa buraxılması və növbədənkənar seçkilərin keçirilməsi tələbi ilə imza toplamağa başlayacağıq. Türkiyənin hər ikinci sakinindən imza toplayacağıq və bu hökuməti devirəcəyik".
O, həmçinin toplaşanları dövlət kanalı TRT, hökumətyönlü televiziya kanalları (CNN Türk, NTV, TGRT, A haber, Beyaz TV) və media qruplarını (Dəmirörən və Turkuvaz) boykot etməyə çağırıb.
CHP liderinin sözlərinə görə, İstanbulun Asiya tərəfindəki Maltəpə rayonunda keçirilən mitinqdə 2,2 milyon insan iştirak edib.