Cümə günü bütün ölkə tətilə çıxacaq: Əlavə istirahət günü VERİLDİ
Icma.az bildirir, News24 portalına istinadən.
2025-ci ildə 23 fevralda Rusiyada qeyd olunan "Vətən Müdafiəçisi Günü" bazar gününə təsadüf edir. Ancaq gözlənilənlərin əksinə olaraq, rusların üç günlük həftə sonu olmayacaq.
News24.az "kommersant"a istinadən xəbər verir ki, əmək hüququ eksperti Olqa Vladimirovanın izah edib ki, bayram tətili gələn bazar ertəsi, fevralın 24-nə deyil, mayın 8-nə köçürülüb.
Bu qərar hökumətin “İstirahət günlərinin 2025-ci ilə keçirilməsi haqqında” qərarı ilə bağlıdır. Sənədə əsasən, fevralın 23-ü bazar günündən istirahət günü mayın 8-i cümə axşamı gününə keçirilir. Beləliklə, fevral ayında ruslar ardıcıl olaraq cəmi iki gün - 22 fevral şənbə və 23 fevral bazar günləri istirahət edəcəklər.
Ancaq 2025-ci ilin may tətilləri xüsusilə uzun olacaq. Vətəndaşlar ardıcıl olaraq dörd gün olmaqla iki dəfə: mayın 1-dən 4-dək və 8-dən 11-dək istirahət edəcəklər. Bu, istirahət, səyahət və yaxınları ilə vaxt keçirmək üçün daha çox imkanlar yaradacaq.