Ermənistan Azərbaycanla müharibəyə hazırlaşır DEPUTAT AÇIQLADI
Operativ MM portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Son günlər Ermənistan silahlı qüvvələri Azərbaycan Ordusunun mövqeləri üzərində kəşfiyyat xarakterli uçuşlar həyata keçirir, ordumuzun mövqelərini atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutur.
Buradan aydın görünür ki, Ermənistan rəhbərliyinin sözü ilə əməlləri üst-üstə düşmür. Paşinyan hakimiyyəti sülh müqaviləsi ilə bağlı bütün maddələri qəbul etdiyini açıqlayaraq beynəlxalq ictimaiyyətdə görüntü yaradır və digər tərəfdən isə şərti sərhədimizdə təxribatlara davam etdirir.
Bu sözləri "Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM"-ə açıqlamasında Milli Məclisin deputatı Azər Badamov bildirib.
O qeyd edib ki, Ermənistanın bu hərəkətləri onların əsil niyyətinin sülh olmadığını təsdiq edir.
"Təxribatların törədildiyi tarixlərə fikir versək görərik ki, bu, ya Azərbaycanda hər hansı bir beynəlxalq əhəmiyyətli tədbirlərin keçirildiyi günlərə, ya bayram günlərimizə, ya da ki, faciəli tarixlərimiz ərəfəsində baş verir. Bu onu deməyimizə imkan verir ki, Ermənistanın mahiyyəti dəyişilməyib və özlərinin çirkin niyyətlərini davam etdirilməsi üçün fürsət axtarışındadırlar.
Amma onlar anlamırlar ki, bu gün Azərbaycan heç də 100 və ya 35 il bundan əvvəlki Azərbaycan deyil. Bu gün Azərbaycan döyüş meydanında qalib gəlmiş Müzəffər orduya malik ölkədir. Bu baxımdan Ermənistanın bütün təxribat cəhdlərinin  qarşısı alınır və səbr nümayiş etdiririk. Bu da bizim sülh niyyətimizdən irəli gəlir. Amma təxribatlar davamlı xarakter alarsa və ərazilərimizin suverənliyinə təhlükə yaranarsa, təbii ki, biz ancaq cavab verməklə kifayətlənməyəcəyik”.
Deputat bildirib ki, əgər Ermənistan bizi yenidən müharibəyə məcbur etsə, onların arxasında kimin dayanmasından asılı olmayaraq, qısa zaman kəsiyində düşmən ordusunu tam tərkisilah etməyə məcbur olacağıq. Buna ordumuzun hərbi potensialı, təcrübəsi və vətənpərvərlik ruhu yüksək səviyyədə imkan verir.
“Ordumuz yenidən müharibəyə məcbur olunarsa, İrəvan yeni tabutlar üçün yerini qabaqcadan hazırlasın və Hərbi Qənimətlər Parkımızda boş qalmış ərazini Fransadan və Hindistandan alınmış hərbi texnikalarla bəzətməli olacağıq. Ermənistan cavabımızın çox ağır olacağını nəzərə alaraq təxribatlara əl atmaq əvəzinə ağlını başına yığıb sülh müqaviləsinin imzlanması üçün real addımlarını atsın”,- deyə Azər Badamov vurğulayıb.