Görün boksun əfsanəsi Taysona nə məsləhət gördü
Sia Az saytından alınan məlumata görə, Icma.az bildirir.
Əfsanəvi promouter Bob Arum boksçu Tayson Fyurinin karyerasını bərpa edib-etməyəcəyi ilə bağlı fikirlərini bildirib. SİA xəbər verir ki, Arumun sözlərini “Sky Sports” sitat gətirib. Yayda “Uembli”də Antoni Coşuaya qarşı mümkün döyüş şayiələri fonunda Fyuri yanvarda idmandan getdiyini elan etmişdi. Fyuri daha əvvəl 2013, 2016, 2017 və 2022-ci illərdə də təqaüdə çıxdığını açıqlamışdı. “Düşünürəm ki, Tayson Fyurinin özü və ailəsi qarşısında təqaüddə qalmaq üçün məsuliyyəti var. Onu hələ çox şey gözləyir, o, anadangəlmə şoumendir. Amma o, yenidən rinqə çıxmamalıdır. Onun kifayət qədər vaxtı var. O, yalnız bir daha ehtiyac duymayacağı qədər pul qazandı. Danışmağı çox yaxşı bacarır, ona görə də məsləhət görərdim ki, kiminsə sözçüsü olsun, ya da motivator kimi insanlarla ünsiyyət qursun. Tayson ağıllı oğlandır. Qayıdış qərarı yalnız onun tərəfindən veriləcək. Mən onun ailəsi ilə birlikdə həyatdan həzz almasına üstünlük verərdim”, – Bob deyib.