Hökümə Əliyevanın anasından ürək dağlayan sözlər: “Balam hamını qorudu, bizə dağ çəkib getdi”
News24 portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Musavat TV-nin əməkdaşları qəhrəman stüardessa Hökümə Əliyevanın Gəncədəki ata ocağında olublar. Şəhidin yaxınları onun itkisini göz yaşları ilə qeyd edir və unudulmaz xatirələrini bölüşürlər.
Hökümə Əliyevanın anası Musavat TV əməkdaşlarına verdiyi açıqlamada, qızının son ana qədər sərnişinlərin təhlükəsizliyi üçün hər şeyi etdiyini bildirib:
“Hökümə uşaqlıqdan mərd, cəsur idi. O, heç vaxt özünü düşünməzdi, hamını qorumağı seçərdi. Təyyarədə hamını sakitləşdirib, qoruyub, amma bizi gözü yaşlı qoyub getdi. Balam hamını qorudu, bizə dağ çəkib getdi…”
Hökümə Əliyevanın ailəsi və yaxınları onun qəhrəmanlığını vurğulamaqla yanaşı, onun həyatının necə nümunəvi olduğunu da qeyd ediblər. Onun yaxınları Musavat TV-nin əməkdaşlarına verdikləri müsahibələrdə Hökümənin əsl fədakarlıq simvolu olduğunu deyiblər.
Hökümənin yaxın qohumu isə onun haqqında belə deyib:
“Hökümə elə bir övlad idi ki, hər kəsin ürəyində özünə yer tapmışdı. Bu gün onun qəhrəmanlığı bütün Azərbaycan üçün örnəkdir.”
Musavat.com Hökümə Əliyevanın ata ocağında təşkil olunan yas mərasimindən eksklüziv görüntüləri təqdim edir. Videoröportajda onun ailəsi və yaxınlarının ürəkdağlayan sözlərini, eləcə də Hökümənin göstərdiyi qəhrəmanlığa dair xatirələri izləmək mümkündür.