İngiltərə Rusiyanın qan gölündə dönəcəyini gözləyir Zaxarova
Icma.az, Bizimyol portalına istinadən məlumat verir.
Bizimyol.info xəbər verir ki, Zaxarova bəyan edib ki, Britaniya Aİ-ni Rusiya ilə qan gölünə sürükləməyə çalışır.
Rusiya keçən həftə cümə axşamı İngiltərədəki "Northwood" hərbi bazasında Avropa İttifaqının (Aİ) 30 ölkəsinin yüksək rütbəli hərbi rəsmilərinin görüşünə reaksiya verib.
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova verdiyi açıqlamada Britaniyanın Ukraynaya sülhməramlılar göndərməyin təhlükəsini yaxşı bildiyini bildirib: “Buna görə də o, Ukraynadakı Qərb ölkələrinin mümkün sülhməramlı kontingentinin hərbi geyimlərinin anonimləşdirilməsi ideyasını ağılla irəli sürür”, - deyə əlavə edib.
Zaxarova İngiltərənin bu görüşlə nəyi hədəflədiyi barədə də danışıb: "Onların niyə belə etdiklərini başa düşürük. Onlar Avropanı Rusiya ilə qan gölünə sürüklənəcəyini gözləyirlər. Onlar, London bir vaxtlar Avropa İttifaqından çıxıblar. İndi AB-nin iqtisadiyyatını dağıtdıqdan sonra onların qızıl xəyalları Avropa qitəsini bir araya gətirməkdir. Və nəhayət, Anglo-Sakson koalisiyasına qoşulacaqlar", - deyib.
Zaxarova açıqlamasında Qara dəniz taxıl təşəbbüsünə də toxunub və bildirib ki, Rusiya və ABŞ təşəbbüsün yenidən işə salınması üçün yeni razılaşmanın şərtlərini müzakirə edir.