İran İsrailə qarşı True Promise III əməliyyatı həyata keçirəcək
Bizimyol saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
"Əgər "True Promise III" (Doğru vəd III) hələ yerinə yetirilməyibsə, gecikmə onun ləğv edilməsi deyil, düşünülmüş hərəkətdir".
Bizimyol.info İsrail mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bunu General-mayor Yəhya Rəhim Səfəvi cümə günü, martın 28-də deyib. O, ləngiməni strateji və düşünülmüş müdriklikdən irəli gələn gecikmə kimi qiymətləndirib.
"PressTV"nin verdiyi məlumata görə, rəsmi İslam Respublikasının rəhbərliyini “müdrik, cəsur, uzaqgörən və tədbirli” kimi qiymətləndirərək, əməliyyatın Ayətullah Xameneinin mülahizəsinə əsasən və liderin tədbirliliyinə əsaslanaraq, lazımi vaxtda həyata keçiriləcəyini deyib.
Bu açıqlamalar İranın Baş Qərargah rəisi, general-mayor Məhəmməd Baqirinin ölkənin "Doğru vəd II" əməliyyatı zamanı tətbiq ediləndən on dəfə güclü hərbi potensial yaratmaq üçün lazım olan bütün müdafiə parametrlərini inkişaf etdirdiyini vurğulamasından bir həftə keçməmiş səslənib.
“Ötən il İslam Respublikası İsrailin təcavüzünə cavab olaraq verilən "Doğru vəd I və II" əməliyyatı zamanı hərbi qüdrətini nümayiş etdirib”, - deyə bəyanatda bildirilir.
“Yüzlərlə ballistik raket və pilotsuz təyyarədən istifadə etməklə həyata keçirilən əməliyyatlar İranın İsrailin mühüm hərbi və kəşfiyyat obyektlərini zərgər dəqiqliyi ilə vurmaq qabiliyyətini nümayiş etdirdi”, - deyə bildirilir.
İran rəsmiləri vurğulayıblar ki, ikiqat cavab zərbəsi zamanı “ölkə öz atəş gücünün yalnız bir hissəsindən istifadə edib”.