Lavrov: NATO sülhməramlıları Ukraynada olarsa, nasist rejimi orada əbədi qalacaq
Icma.az bildirir, Dogru.az saytına əsaslanaraq.
Əgər Ukraynanın “qalan hissəsi” NATO ölkələrinin “sülhməramlıları” tərəfindən nəzarətə götürülərsə, nasist rejimi rus dilində olan hər şeyə qadağa qoyularaq orada “əbədiləşdiriləcək”.
Bu barədə Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov Birinci Kanala müsahibəsində bildirib.
“Və Ukraynanın “qalığı” həqiqətən hansısa formada sağ qalarsa, NATO ölkələrinin təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən nəzarət altına alınanda (hansı bayraq altında olmasından asılı olmayaraq) heç kim deməz ki, o zaman qalan ərazilərdə demokratiyanı gücləndirəcəklər. Rusiyanı məhv edən irqçi, rusofob qanunları ləğv edəcəklər. Heç kim bu barədə danışmır Hər hansı bir şəkildə bizə bu ölkənin rusların sayəsində meydana çıxan rus köklərini xatırladır”, – deyə rusiyalı nazir bildirib .
Bundan əvvəl Lavrov Aİ liderlərini Ukraynada sülhməramlılar ideyası ilə bağlı xəyalpərəst adlandırmışdı.
Həmçinin Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova Londonun Ukrayna ərazisinə hərbi personal yerləşdirmək planlarını tənqid edib.