Malta millisinin üzvü: “Kəpəz” Premyer Liqada öz yerini qoruyub saxlayacaq
Icma.az bildirir, Apasport saytına əsaslanaraq.
Malta millisinin və “Kəpəz”in futbolçusu Trent Buhagiar apasport.az-a müsahibə verib.
- Milli komandada işlər necə gedir? Polşaya və Finlandiyaya məğlub oldunuz...
- Milli komanda ilə hər şey yaxşı getdi. Güclü rəqibə qarşı hər iki oyunda uduzsaq da, düşünürəm ki, gözəl futbol oynadıq. Nə Polşa, nə də Finlandiya ilə pis oynadıq. Hər iki oyunu yaxşı səviyyədə keçirdik. Bu iki oyundan çoxlu müsbət nəticə çıxara bilərik.
- Malta millisinin G qrupundakı şanslarını necə dəyərləndirirsən? Polşa, Finlandiya, Litva, Niderland. Səncə, şansınız var?
- Bu, çox güclü qrupdur. İrəliləmək çətin olacaq. Lakin biz özümüzə inanırıq və dünya çemıpionatının final mərhələsinə vəsiqə qazanmaq üçün hər oyuna köklənəcəyik. Yaxşı kollektivimiz var. Malta millisini daha yaxşı yerlərə aparmaq üşün ən yaxşısını edəcəyik.
- Malta millisində səndən “Kəpəz” və Azərbaycan futbolu haqda soruşdular? Söhbətiniz oldu?
- Bəli, əlbəttə. Malta millisində komanda yoldaşlarım, məşqçilər məndən Bakı, Azərbaycan futbolu haqqında soruşdular. Söhbətlərimiz oldu. Mən də onlara Misli Premyer Liqasının və bu liqada çox yaxşı səviyyədə oyunçuların oynadığını dedim.
- Hazırda "Kəpəz" 9-cu pillədədir. Səncə, komandanız Premyer Liqada qalmağı bacaracaq?
- Bəli, inanıram ki, “Kəpəz” Premyer Liqada öz yerini qoruyub-saxlayacaq. Bu həftə bizi böyük oyun gözləyir. Bu oyunda qalib gələ bilsək, son pillədəki komanda üzərində də daha böyük üstünlük əldə edəcəyik. Ümidvaram ki, hər şey istədiyimiz kimi alınacaq.
- Bu turda “Səbail"lə qarşılaşacaqsınız. Həmin oyuna final oyunu demək olar? Səncə, "Kəpəz" bu görüşdə qalib gələcək?
- Bu, yəqin ki, mövsümdəki ən vacib oyunumuzdur. Doğrudur, sanki finala bənzəyir və bu oyunda qalib gəlməliyik. Biz özümüzə inanırıq. Bu oyunda, həm də digər oyunlarda qalib gələ bilərik. Bu mövsümü güclü şəkildə başa vuracağımıza çox inanıram.