Baş ağrısı və başgicəllənmə
Yorğunluq hissi, konsentrasiyanın azalması
Meteohəssas insanlarda xroniki xəstəliklərin kəskinləşməsi.
Çox vaxt belə günlərdə insanlar səhhətinin pis olmasından, baş ağrılarından, konsentrasiyanın zəifliyindən, yuxunun pis olmasından şikayətlənirlər. Xroniki xəstəlikləri və immuniteti zəif olan insanlar risk altındadır.
Fırtınanın mənfi təsirlərini minimuma endirmək üçün sağlam həyat tərzi qaydalarına əməl edin. Belə günlərdə stressdən və ağır yüklərdən uzaq durmalısınız. Daha az yağlı, qızardılmış, duzlu və ədviyyatlı yeməklər yeməyin. Bunun əvəzinə həkimlər daha çox tərəvəz və meyvə məsləhət görürlər.
Qəhvə, siqaret və spirtdən imtina edin. Daha çox maye - adi su və ya bitki çayları içmək lazımdır.
Otağı mütəmadi olaraq havalandırın və ən azı qısa müddətə təmiz havada gəzməyə çalışın. Mümkünsə, günün eyni vaxtında yatın və kifayət qədər yuxu aldığınızdan əmin olun.
Məlumat üçün bildirək ki, maqnit qasırğası, günəş alovları və tac kütləsinin atılması nəticəsində Yerin maqnit sahəsindəki pozuntudur. Günəş küləyi axınları Yerə çatdıqda maqnitosferdə dalğalanmalara səbəb olur ki, bu da hava şəraitindən asılı olan insanların rifahına mənfi təsir göstərə bilər. Mümkün nəticələrə baş ağrısı, qan təzyiqində sıçrayışlar və ümumi zəiflik daxildir.