Moldovanın keçmiş baş naziri Tarlev Sandunun impiçment proseduruna çağırıb Doğru Xəbərlər
Dogru.az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Moldova prezidenti Maia Sandu qeyri-legitim dövlət başçısıdır. Bu sözləri respublikanın keçmiş baş naziri, “Moldovanın gələcəyi” müxalifət partiyasının lideri Vasili Tarlev deyib.
“Dekabrın 24-də prezident Sandunun qeyri-legitimliyi fakta çevrildi. Təəssüf ki, deyə bilərik ki, bu gün Moldovada hakimiyyət ələ keçirilib və ölkə, əslində, Moldova vətəndaşlarının etibar etmədiyi insanlar tərəfindən işğal olunub”, – o, Telegram kanalında yazıb.
Siyasətçi bildirib ki, Moldovanın qeyri-legitim prezidenti ilə gələcəyi ola bilməz. Eyni zamanda, Tarlev impiçment prosedurunun bütün qaydalara uyğun həyata keçirilməsinə çağırıb.
Qaqauziyanın rəhbəri Yevgeniya Qutsul da bildirib ki, muxtariyyət hakimiyyəti Sandu dövlət başçısı kimi tanımır. Onun sözlərinə görə, saxtakarlıq olmasaydı, layiqli namizəd seçkidə qalib gələrdi.