MPL: Tovuzda autsayderlərin dueli, Zirə Şamaxı ya qarşı YENİLƏNİR
Fanat saytından alınan məlumatlara görə, Icma.az xəbər verir.
Misli Premyer Liqasında 28-ci tura bu gün yekun vurulacaq.
Fanat.Az xəbər verir ki, sonuncu oyun günündə daha iki matç keçiriləcək.
Əvvəlcə Tovuzda autsayderlər "Kəpəz" və "Səbail" münasibətlərinə aydınlıq gətirəcəklər. Bu görüş tərəflər üçün elitada qalmaq uğrunda mübarizəsi baxımından prinsipiallıq daşıyır. Gəncəlilər matçdan qalib ayrılsalar, vəzifənin öhdəsindən böyük ölçüdə gəlmiş olacaqlar. Çünki belədə xal fərqi 8-ə çatacaq və son 8 turda bu fərqi aradan qaldırmaq çətin olacaq. Əksinə, bakılılar səfərdən 3 xalla dönsə, xal fərqi 2-yə enəcək ki, belədə son turlar daha gərgin keçəcək. "Səbail"i ölüm-qalım matçına köhnə-yeni məşqçisi Elvin Məmmədov çıxaracaq. Belə ki, uğursuz nəticələrdən sonra Cavid Hüseynov istefaya göndərilib və "dənizçilər" Məmmədova tapşırılıb.
Tura "Zirə" - "Şamaxı" oyunu ilə yekun vurulacaq. Rəşad Sadıqovun komandası ev oyunundan qalib ayrılıb əsas izləyicisi "Araz-Naxçıvan"la xal fərqini daha da artırmaq əzmindədir. Ayxan Abbasovlu "Şamaxı" isə autsayderlər zolağından uzaqlaşmaq üçün səfərdə uduzmamağa çalışacaq.
Qeyd edək ki, turun əvvəlki oyunlarında "Qarabağ" səfərdə "Turan Tovuz"u 4:1 hesabı ilə yenib, "Neftçi" - "Araz-Naxçıvan" (1:1) və "Sumqayıt" - "Sabah" (3:3) qarşılaşmalarında isə qalib müəyyənləşməyib.