“Qoşunları planlı şəkildə daha sərfəli müdafiə xətlərinə yerləşdirirk” Ukraynanın müdafiə naziri
Azpolitika.az portalından əldə olunan məlumata əsasən, Icma.az xəbər verir.
"Müdafiə qüvvələrimiz müdafiə əməliyyatları aparmağa və düşmənin xeyli kilometr ərazisinə nəzarət etməyə davam edir. Qüvvələr və qoşunların hazırlığını müəyyən səviyyədə saxlamaq üçün planlı şəkildə daha sərfəli müdafiə xətlərinə yerləşdirmə həyata keçirdik".
“AzPolitika” xəbər verir ki, bunu Ukraynanın Müdafiə naziri Rüstəm Umerov qoşunların Kurskda mühasirəyə alınması barədə Rusiya və ABŞ prezidentlərinin dediklərinə münasibət bildirərəkən deyib. "İndiki mərhələdə müdafiə qüvvələrinin heç bir bölməsi mühasirəyə alınmayıb", - o qeyd edib.
Nazir xatırladıb ki, ötən ilin payızında BRİKS sammiti zamanı rusiyalı təbliğatçılar bəzi ukraynalı hərbçilərin mühasirəyə alınması barədə məlumat yaymışdılar, amma məlumat təsdiqini tapmamışdı. "Ona görə də bu cür məlumatlar da təbliğatın davamıdır. Amma biz düşmənin əməliyyat qrupunun ərazimizə daxil olmasının qarşısını almaq üçün onun cinahlarında hücum hərəkətləri ilə fəal müdafiə fəaliyyətimizi davam etdirəcəyik", - Umerov vurğulayıb.