Real ın əfsanəsindən Rüdiger etirafı
Icma.az, Footbal-plus portalına istinadən məlumat verir.
''Real''da cəmi 3 mövsüm oynamasına rəğmən klub tarixində iz buraxmağı bacaran futbolçulardan olan Klod Makelele Antonio Rüdiger ilə bağlı diqqətçəkən ifadələr işlədib.
Sabiq fransalı futbolçu Madrid nəhəngində 2000-03-cü illərdə çıxış edərək 145 rəsmi oyunda forma geyib və Çempionlar Liqası da daxil olmaqla 7 titul qazanıb. Hazırda 52 yaşı olan Makelelenin sözündən belə aydın olur ki, almaniyalı Rüdigerin ''Real''a üstünlük verməsində onun rolu böyük olub:
''Rüdiger 2022-ci ildə ''Çelsi''dən ayrılmağa qərar verdikdən sonra yanıma gəldi. Müxtəlif mövzularda söhbət etdik və ''Real''a mümkün keçidi barədə mənim də fikrimi soruşdu. Mən də ona ''düşünmədən imzanı at, bu, sənin həyatının ən böyük fürsətidi'' dedim. Həmin vaxt ''Bavariya'' və PSJ kimi başqa seçim imkanları da var idi. Daha sonra söhbət əsnasında ona ''sən sadəcə titul qazanmaq istəyirsən, yoxsa, ən yüksək səviyyədə oynamaq? Zatən bir neçə önəmli titullar qazanmısan və istədiyin hər şeyə sahibsən. Amma həqiqətən də top-səviyyəli bir futbolçu olmaq barədə düşünürsənsə, Madridə get. Ora get, bu futbolçularla oyna və nə demək istədiyimi anlayacaqsan'' dedim. Məni dinlədiyinə görə çox şadam. Həm özü, həm də ''Real'' üçün çox uğurlu transfer oldu. ''Real'' çox böyük klubdu. Gənc və özünü ən yüksək səviyyədə sınamaq istəyən hər futbolçuya ora keçməyi məsləhət görürəm''.