Rusiya xüsusi xidmət orqanları Zelenskini öldürməyə hazırlaşırlar
Icma.az, Oxumeni.az portalına istinadən məlumat yayır.
Rusiya mətbuatında Ukrayna prezidenti Volodomir Zelenskinin ABŞ tərəfindən məhv ediləcəyi barədə çoxsaylı məlumatlar yayılmaqdadır. Bu məlumatlardan belə başa düşmək olar ki, Rusiya xüsusi xidmət orqanları Zelenskiyə qarşı sui-qəsd hazırlayırlar. Sui-qəsd baş tutacağı təqdirdə Rusiya Zelenskinin öldürülməsini ABŞ-ın üzərinə atacaq və bunun üçün indidən zəmin hazırlayır.
Rusiyanın bu niyyətdə olduğunu keçmiş kəşfiyyatçı Ritterə istinadən yaydığı və hibrid müharibənin bir elementi olan məlumat da bir daha təsdiq edir. Məlumatda deyilir ki, guya Ritter bildirib ki, Zelenski bu və ya digər şəkildə ABŞ tərəfindən məhv ediləcək. İddia edilir MKİ-nin keçmiş kəşfiyyatçısı Scott Ritter YouTube kanalında deyib ki,. "Zelenski aradan qaldırılmalı olan problemdir və düşünürəm ki, bu və ya digər şəkildə o, aradan qaldırılacaq".
Mart ayında “Moskovski Komsomolets” Ukrayna Teleqram kanallarına istinadən Vaşinqtonun Zelenskidən qurtulmağı planlaşdırdığını yazmışdı.
Xüsusilə, “Rezident” Telegram kanalı qeyd edib ki, ABŞ Kiyevi dəstəkləməklə bağlı artan problemləri anlamağa başlayıb və buna görə də ölkədə vəziyyəti sabitləşdirmək üçün fəal şəkildə Zelenskini əvəz edəcək fiqur axtarır.
Martın 15-də RİA Novosti xəbər verib ki, Zelenskinin ətrafındakı əcnəbilər onun mümkün ləğvi barədə danışırlar.