Rusiyada hər şey 2025ci ilin yanvarmart aylarında çökməyə başlayacaq
Sia Az saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Moskvada həmişə mümkün olanların ən fəlakətli ssenarisini seçirlər....
...Rusiyada hər şey 2025-ci ilin yanvar-mart aylarında çökməyə başlayacaq. Bütün bunları biz yeni ilin birinci rübündə görəcəyik. İndi orada hər şey üçün qiymətlər və tariflər sadəcə olaraq qalxır. Benzinin, yanacağın, işığın, qazın, ərzaq məhsullarının, xidmətlərin və malların qiymətləri qalxır. Və sonra bir mil olacaq və onu dayandırmaq mümkün olmayacaq.
SİA-nın əldə etdiyi məlumata görə, bunu rusiyalı yazıçı, publisist Aleksandr Sotnik iddia edir.
...Sotnikə görə, hazırda Kremlə möhlət lazımdır. Rusiya artıq bank sistemində dünyada ən yüksək göstəriciyə malikdir – 21 faiz, lakin onu 23 faizə qədər artırmaq olar.
Yanvarda artıq 25 faiz olsa, təəccüblənməyin.
Bu gün Rusiya Federasiyasında onlar inflyasiyanı cilovlaya bilmirlər, çünki bu qədər pul artıq çap olunub. Müharibənin əvvəlində “qovrulmağa” gedən tüklülərə 2 milyon rubl vəd edilmişdi, indi Putin bu məbləği artıq 4 milyona çatdırıb. Ancaq indiki 4 milyon belə bir vaxtlar 2 milyon ilə eyni deyil, çünki inflyasiya dərəcəsi o qədərdir ki...
Deyilənlərə görə, Nabiullina artıq təslim olub.
Yenə də deyilənlərə görə, Putin ona sona qədər onun yanında olacağını deyib.
Onun müavini Olqa Skoroboqatova Mərkəzi Bankı tərk edərkən ... daha istəmədiyini deyib və Putin də onu buraxıb.
Amma Nabiullinanı buraxmayıb. Çünki Nabiullina hələ də Putinin yanında olan və onunla işləməyə hazır olan nadir mütəxəssislərdən biridir.
Yenə də Sotnikin iddiasına görə, 2025-ci ildə ruslar elə inflyasiya proseslərini müşahidə edəcəklər ki, Rusiyanın gələcəkdə müharibəni necə davam etdirəcəyi bəlli olmayacaq(?).
Müharibə davam edərsə (və çox güman ki, davam edəcək), 2025-ci ildə Rusiya istənilən şəkildə müharibə apara bilməsi sonuncu dəfə olacaq.
Bu gün ssenarilərin diapazonu çox genişdir və Rusiya anlaşılmaz keçmişi və daha da çox dumanlı gələcəyi olan çox gözlənilməz ölkədir. Rusiya isə həmişə mümkün olan ən pis ssenarini seçir, onu təkmilləşdirir, sonra isə ondan istifadə edir.
Bu da Sotnikin dedikləridir.