Sergen Yalçının çempionluq proqnozu: 4 xal itirər, kuboku qazanar
Icma.az bildirir, Sherg.az saytına əsaslanaraq.
Türkiyə Superliqasının 29-cu həftəsində keçirilən "Beşiktaş" - "Qalatasaray" derbisindən sonra idman şərhçisi Sergen Yalçın çox mübahisəli açıqlamalar verib. "Qara qartallar" 2-1 qalib gəldikdən sonra Yalçın çempionluq proqnozu verib.
Sherg.az xəbər verir ki, idman şərhçisi Sergen Yalçın matçdan sonra Ekol TV-də çempionluq proqnozu verib.
"Qalatasaray", "Bodrumspor", "Eyüpspor" və "Sivasspor" 3-lüyünü asan keçər. Son 4 matça gəlirik. "Fənərbaxça"nın da "Qalatasaray"ın da qazandığını düşünsək, son 4 matça "Qalatasaray" 3 xal fərqlə gələr, amma son 4 matçda "Trabzonspor" və "Göztepe" səfər oyunları var. "Bodrum", "Sivas", "Kayseri" - onları səfərdə yenər "Qalatasaray". Zor ola bilir, amma keçər. "Samsun" matçı heç də asan deyil. Nədən asan deyil? "Samsun" çox yaxşı olmaya bilir, "Qalatasaray"da deyil."
"Qalatasaray" çox yaxşı formada deyil. İndi kövrəkdirlər, uduzdular. İndi onların başına hər şey gələ bilər. "Fənərbaxça" və "Qalatasaray" ev oyununda qalib gələcək. Qalan 9 oyunun 5-də "Fənərbaxça" qalib gələcək. Burada 3-4 oyun var. "Trabzonspor"la, "Beşiktaş"la səfər oyunu, "Başakşehir"la səfər oyunu var. Burada 3-4 matç kritikdir. "Trabzonspor" maçı var, "Beşiktaş" maçı var, "Başakşehir" səfəri var. "
"Qalatasaray"ın 8, "Fənərbaxça"nın 9 matçı qalır. Dəqiq deyirəm, "Qalatasaray" 8 matçdan 5-də qalib gələcək. "Samsun", "Trabzon" və "Göztəpə"... 3 matçı var. Qalan matçlarda qalib gələcəklər. "Fənərbaxça"nın "Trabzonspor"dan sonra evdə "Beşiktaş"la, səfərdə isə "Başakşehir"lə matçları çətin olacaq".
"Qalatasaray bu cür oyunu davam etdirsə, hər matçda qalib gəlmək çətin olacaq. Dediklərimi unutmayın. "Fənərbaxça" geridə qalan 9 matçda qalib gəlsin çempion olur. Çünki liqa bitənə qədər "Qalatasaray" 4 xal itirər".