“Tovuz rayonunda futbol adına gələcəyimizin qapısını açırıq” AFFA nın baş katibi
Idmanxeber.az saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
Bu gün çox mötəbər bir tədbirə gəlmişik. Bu gün Tovuz rayonunda futbol adına gələcəyimizin qapısını açırıq. Buradakı uşaqlar hamısı bizim gələcəyimizdir”.
İdmanxeber.az-ın məlumatına görə, bu sözləri AFFA-nıın baş katibi Cahangir Fərəcullayev Tovuz şəhər stadionunda yeni inşa olunmuş əsas korpus binasının açılış mərasimində çıxış edərkən deyib. O, daha sonra belə davam edib:
“Əminəm ki, burada milli komanda və Avropa klubları üçün yeni nəsil yetişir. Tovuz futbol anlamında bu bölgə üçün öndə gələn rayondur. Başqa regionlar üçün də bir nümunədir. Hamını təbrik edirəm. Doğurdan da çox vacib bir tədbirdi. Bunun davamı gəlsin.
Bilirsiniz ki, AFFA-nın yeni Strategiya planında bu cür tədbirlər bundan sonra da olacaq. İlki Tovuzda baş verir. Ehtiram Quliyevə təşəkkür edirəm ki, futbolumuza belə dəstək verir. Hər kəsi bir daha təbrik edirəm. Hamımız üçün xeyirli olsun”.