Trabzonspor un sabiq üzvünün Mançester Siti peşmanlığı...
Icma.az bildirir, Footbal-plus portalına istinadən.
''Trabzonspor''un yetirməsi olan Abdülkadir Ömür son açıqlaması ilə diqqət çəkib. Karyerasının əvvəlində çox istedadlı və potensiallı futbolçulardan sayılan Ömür bir ara hətta ''Mançester Siti''dən də təklif almışdı.
''Football-plus.az'' xəbər verir ki qaradənizlilərin sabiq başqanı Ahmet Ağaoğlu hələ 2021-ci ildə ''Mançester Siti''dən vaxtilə 23 milyon avroluq təklif aldığını, amma Abdülkadiri satmadıqlarını etiraf etmişdi. Hazırda 25 yaşı olan solaxay vinger artıq İngiltərə macərası yaşamağa macal tapıb. Amma onun birillik ''Hall Siti'' macərası çox da uğurlu keçmədi. Bu qış Ömür vətəninə qayıtdı və hazırda ''Çaykur Rizəspor''un şərəfini qoruyur.
Bu futbolçu ''TRT Spor''a açıqlamasında bunları deyib:
''Keçmişə dair yeganə peşmanlığım odu ki, ''Trabzonspor''dan vaxtında ayrıla bilmədim. ''Mançester Siti''dən gələn təklif çox cəlbedici idi və hətta geri çevrilməyəcək təkliflərdən idi. Rəhbərlikdən məni buraxmalarını xaiş etsəm də, razılıq vermədilər. Keçmişə dönmək imkanım olsaydı, həmin an daha emosional olardım, ağlayardım, hətta yalvarardım. Çünki məhz həmin təklifdən sonra tez-tez zədələnməyə başladım və karyeram yavaş-yavaş gerilədi. Düzdü, uşaqlıq arzumu həyata keçirərək ''Trabzonspor''la titullar, böyük zəfərlər qazandım. Amma təəssüf ki, o fürsət qaçdıqdan sonra işlər mənim üçün dəyişməyə və çətinləşməyə başladı. Çempionşip isə gözlədiyimdən də çətin turnir oldu. Ümumi götürdükdə o turnirdə baş çıxarmaq üçün ilk növbədə fiziki cəhətdən güclü olmalısan. Bəstəboysansa və ya fiziki cəhətdən güclü deyilsənsə, səni əzəcəklər. İkili mübarizələrin futbolun önünə keçdiyi bir turnirdi. Ancaq oyunlar futbolsevərlər üçün maraqlı və templi keçir''.