Üçüncü qola qədər nəyəsə ümid edə bilərdik Kurban Berdiyev
Icma.az, Fanat saytına istinadən bildirir.
Misli Premyer Liqasının 28-ci turu çərçivəsində bu gün evdə "Qarabağ"a 1:4 hesabı ilə uduzan "Turan Tovuz"un baş məşqçisi Kurban Berdiyev oyundan sonra təşkil edilən mətbuat konfransında fikirlərini bölüşüb.
Fanat.Az-ın məlumatına görə, o, 1:4 hesablı yenilgini belə dəyərləndirib:
"3-cü qola qədər nəyəsə ümid edə bilərdik. Lakin o qoldan və rəqibin əvəzləmələrindən sonra şansımız qalmadı. "Qarabağ"ın heyətində elə oyunçular var ki, oyunu dəyişəcək gücdədirlər. Bizim futbolçularda istək lazım olandan çox idi. Özlərinə də dedim ki, bu matçda daha intizamsız idilər.
Azarkeşləri ümidləndirəcək nə deyə bilərəm? Ümumilikdə bir ağrı var. Son vaxtlar evdə və səfərdə sevindirə bilmirik. Bu mənə də təsir edir.
Yeni binanın açılışı? Bu komanda üçün olduqca önəmli addımdır. Rəhbərliyə yaratdığı şəraitə görə təşəkkür edirik".
73 yaşlı çalışdırıcı "Sizə elə gəlmirmi ki, artıq rəqib komandaların baş məşqçiləri sizin taktiki gedişlərinizi öyrəniblər" sualını belə cavablandırıb: "Belə deyil. Bu başqa məsələ ki, bu gün taktiki cəhətdən də zəif idik".