Yuve nin rəsmisindən Mbappe, Del Pyero, Zidan və Mourinyo açıqlaması
Footbal-plus saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
Bilindiyi kimi ''Yuventus'' çox çətin bir dönəmdən keçir.
''Football-plus.az'' xəbər verir ki, bu günlərdə qovulan baş məşqçi Tyaqo Mottanı İqor Tudor əvəzlədi. Komanda artıq Çempionlar Liqası və ölkə kubokunda mübarizəni dayandırıb. A seriyasında isə Turin nəhəngi yalnız ''4-lüy''ə düşmək uğrunda mübarizə aparır.
Bu arada ''qoca sinyora''nın səhmlərinin 8 faizinə sahib olan ''Tether'' adlı kriptivalyuta şirkətinin rəhbəri Paolo Ardoino diqqətçəkən açıqlamalar verib. ''Yuve''nin əvvəlki şöhrətini qaytarmaq arzusunda olduqlarını və gələcəklə bağlı planlarını dilə gətirən iş adamı bunları deyib:
''Klubun sanki ikinci dəfə dünyaya göz açmasına nail olmaq istəyirik. Mən bu işə ''Yuve''ni yenidən möhtəşəm kluba çevirməliyik'' şüarı ilə başlamışam. Bəli, ''Yuventus'' keçmiş şöhrətini bərpa etməlidi. Bunun üçün rəhbərliklə birlikdə bütün lazımi addımlar atılacaq. Biz bu klubun səhmlərini sadəcə boş-boş vədlər vermək üçün almamışıq. Səviyyəsi indiki dəyərinin çox altında olan, amma bizim ortaq dəyərimiz, sevgimiz olan bir kluba sərmayə qoymuşuq. ''Yuventus''a Mbappeni gətirmək arzusundayam. Eləcə də istedadlı gənclərə güvənməliyik. Zidan və Del Pyero bizim uşaqlığımızın qəhrəmanlarıdı. Onları gələcəkdə yenidən ''Yuventus''da görməyi çox istərdim. Tudorun təyinatına pozitiv yanaşıram. Ümid edirəm ki, ''Yuventus'' bir gün Çempionlar Liqasını qazanacaq. Yalnız həmin vaxt mən ''Mourinyo ''Yuve''nin baş məşqçisi olsun'' fikrindən əl çəkərəm. Maddi cəhətdən heç bir sıxıntımız yoxdu''.