Zamirə Dadaşova “Azəriqaz”dan şikayət etdi
Shownews saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
"Özümə söz vermişdim əsəblərimi qoruyam. Amma bu dövlət məmurları ilə mümkün deyil. Bəsdir bu insanların cibinə girib arvadınıza, sevgililərinizə lüks həyat yaşatdınız! Bu millətin, xalqın əziyyətlə qazandığı pullarla siz varsız".
Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri aparıcı Zamirə Dadaşova sosial şəbəkədə paylaşımında yazıb. O, “Azəriqaz” İB-dən şikayət edib:
"Azəriqaz"ın rəhbəri Azər Məmmədov rəsmən xalqın cibinə girir. Qəbzlərin şəkillərini də paylaşacağam. Acıq aydın hər şey göz önündədir. Belə ki, sonuncu dəfə 2024-cü il noyabrın 24-ü qaza olan borcumu ödəmişəm - 61 manat. 2025-ci il yanvarın 1 də limitlə əlaqəli sayğacın sıfırlanması gözlənilirdi. Amma Xəzər rayon qaz idarəsi fevralən 1-i gəlib sayğaca baxış keçirdib və qəbz də təqdim etməyib. Məlum olub ki, fevralın 1-nə qədər mən limiti kecmiş olmuşam (baxmayaraq yanvarın 1-də sıfırlanmalıydı sayğac) və 360 manat ödəməliyəm. Və fevralın 1-dən dediklərinə görə 2025-ci ilin hesabatı aparılacaq. Yəni 1200 kub limit hesablanacaq. Heç nə demədik. Fevral üçün sərfiyyat 720 kub olduğu halda və mən qanunsuz limiti keçmiş hesab olundum, sərfiyyat 22 qəpikdən hesablandı.
Azər Məmmədovdan soruşuram: niyə də bu xalqı sevdikləri, canlarını belə verməyə hazır olduqları dövlətdən iyrəndirirsiniz? Əgər siz mənim 100 -200 manatıma qalmısınızsa, gəlin istəyin verim. Mənim kimi 100-lərlə insan var bu özbaşnalıqla üz-üzədir. Deyendə də bizi borclu çıxarırlar".