Zelenskinin ofisi ABŞ ilə danışıqların daha bir raundunun keçiriləcəyini təsdiqləyib
Icma.az xəbər verir, Apa.az saytına əsaslanaraq.
Ukrayna Prezidentinin Ofisi Ukrayna və ABŞ nümayəndə heyətlərinin Səudiyyə Ərəbistanında keçirdiyi görüşlərin yeni təfərrüatlarını açıqlayıb.
APA xəbər verir ki, Ukrayana Prezidenti Ofisinin rəhbərinin müşaviri Sergey Leşşenko “Vahid xəbərlər” marafonunun efirində Ər-Riyada texniki danışıqların baş tutduğunu bildirib:
"Bunlar texniki danışıqlardır. Adətən, danışıqlar bir gün çəkmir. Bəzən onlar aylar çəkir və bəzi danışıqlar, məsələn, Yaxın Şərq nizamlanması, illərdir davam edir, ona görə də mən bu danışıqların buna bərabər olmasını istəmirəm. Sadəcə, başa düşməliyik ki, görüşlər kifayət qədər müntəzəm olacaq və hər görüş ictimai bəyanatlarla bitmir", - Leşşenko qeyd edib.
O əlavə edib ki, Ukrayna və Amerika nümayəndə heyətlərinin görüşü iki mövzuya aid olub.
Zelenskinin ofisi ABŞ ilə danışıqların daha bir raundunun keçiriləcəyini təsdiqləyib.
Qeyd olunub ki,Ukrayna nümayəndə heyəti ABŞ və Rusiya nümayəndə heyətləri arasında danışıqlar başa çatdıqdan sonra ABŞ ilə əlavə məsləhətləşmələr aparmaq üçün Səudiyyə Ərəbistanında qalmağa davam edir.