2025ci ildə baş verəcək astroloji hadislər bürclərə necə təsir edəcək?
2025-ci ildə bir neçə əhəmiyyətli astroloji hadisə olacaq. Bunlar isə bürclərin həyatına müxtəlif təsirlər göstərə bilər.
Sfera.az gələn il baş verəcək əsas astroloji hadisələri təqdim edir:
Saturnun Balıqlar bürcündə olması -  Saturn 2023-cü ilin mart ayında Balıqlar bürcünə keçib və bu təsir 2025-ci ilə qədər davam edəcək. Saturnun Balıqlarda olması yaradıcılıq, mənəvi inkişaf və emosional tarazlıq üzərində fokuslanmağa səbəb olacaq. Bu dövr su bürclərinə, yəni Xərçəng, Əqrəb, Balıqlara nizam-intizam və struktura daha çox diqqət yetirməyi öyrədəcək. Xüsusilə Balıqlar və Xərçəng bürcləri üçün bu dövr özünü tapmaq və emosional problemlərin həlli üçün əhəmiyyətli bir dövr ola bilər. Oğlaq və Qız bürcləri də bu təsirdən faydalanaraq daha çox nizam-intizam və işdə strukturlaşmaya meylli ola bilərlər.
Digər hadisələrdən biri Plutonun Dolça bürcünə keçididir.  Pluton 2024-cü ildə Dolça bürcünə keçmişdi və 2025-ci ildə bu transit öz təsirini göstərməyə davam edəcək. Bu uzunmüddətli dövr texnologiya, sosial dəyişikliklər və cəmiyyətin ümumi strukturlarında böyük transformasiyalara səbəb olacaq. Dolça, Əkizlər və Tərəzi bürcləri bu transformasiyanı daha çox hiss edəcək, texnoloji və sosial yeniliklərə daha açıq olacaqlar. Şir və Buğa bürcləri də dəyişikliklərə adaptasiya olmağı öyrənməli olacaqlar.
Yupiterin Əkizlər bürcünə keçidi də 2025-ci ildə baş verəcək astroloji hadisələrdən biridir .Yupiter 2025-ci ilin may ayından Əkizlər bürcündə olacaq. Bu tranzit təhsil, ünsiyyət, əlaqələr və səyahətlə bağlı yeni imkanlar gətirəcək. Əkizlər, Tərəzi və Dolça bürcləri bu təsirdən faydalanaraq genişlənmə və yeni əlaqələr qurma sahəsində uğur qazana bilərlər. Oxatan və Balıqlar bürcləri isə şəxsi inkişaflarına fokuslanmaq üçün bu enerjidən yararlana bilərlər.
Həmçinin növbəti ildə Karmik Ay düyünlərinin dəyişməsi də baş tutacaq. İlin əvvəlində Qoç-Tərəzi oxundakı karmik düyünlər Balıqlar-Qız oxuna keçəcək. Bu keçid zamanı əlaqələr və şəxsiyyətlə bağlı dərslərdən daha çox gündəlik həyat və xidmətlə bağlı mövzular ön plana çıxacaq. Balıqlar və Qız bürcləri üçün bu, taleyüklü dəyişikliklərə səbəb ola bilər, karyera və şəxsi həyatla bağlı mühüm qərarlar verilə bilər.
2025-də həmçinin Günəş və Ay tutulmaları da qeydə alınacaq. Xüsusilə mart və sentyabr aylarında tutulmalar olacaq və bu hadisələr karyera, ailə və şəxsi həyatda mühüm dəyişikliklər gətirə bilər. Bu tutulmalar Qız, Balıqlar, Oxatan və Əkizlər bürclərinə daha çox təsir edəcək. Onlara yeni istiqamətlər açacaq və bəzi köhnə problemləri həll etmək üçün imkan yaradacaq.