Ançelotti Braziliyaya geri dönəcək? Real rəhbərliyi baş məşqçi axtarışına çıxmağa hazırlaşır
Sportal.az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Karlo Ançelotti yenidən Braziliya millisinin baş məşqçisi ola bilər.
Sportal.az xəbər verir ki, Braziliya Futbol Federasiyası(CBF) italiyalı mütəxəssis ilə əlaqəni bərpa edib. "Globo"nun məlumatına görə, Braziliya millisinin hazırkı baş məşqçisi Dorival Juniorun işindən narazılıq var idi və son matçlar vəziyyəti daha da gərginləşdirib.
Mart ayında keçirilən DÇ-2026-nın seçmə oyunlarında Braziliya Kolumbiyanı 2:1 hesabı ilə məğlub etsə də, Argentina ilə son matçda 1:4 hesablı ağır məğlubiyyət alıb. Federasiya rəhbərliyinin bəziləri artıq bu oyunlardan əvvəl də Dorival Juniora inamsız yanaşırdılar.
Ançelotti CBF ilə ilkin təmaslar zamanı bildirib ki, o, gələcəyi ilə bağlı qərarını Klublararası Dünya Çempionatı (iyun-iyul) bitənədək verməyəcək. Braziliya millisi iyun ayında Ekvador və Paraqvay yığmaları ilə qarşılaşacaq. CBF prezidenti Ednaldo Rodrigeş bu oyunlarda Dorival Juniorun komandaya rəhbərlik etməsi və ya müvəqqəti baş məşqçinin təyin edilməsi məsələsini nəzərdən keçirir.
"Real Madrid" rəhbərliyi isə Ançelottinin Klublararası Dünya Çempionatından sonra komandadan ayrılacağını düşünür. Bu dəfə onun Braziliya yığmasına keçid ehtimalı əvvəlkindən daha yüksək qiymətləndirilir.