AVF məşqçilər üçün kurs təşkil edib
Icma.az, Apasport saytından verilən məlumata əsaslanaraq xəbər yayır.
Azərbaycan Voleybol Federasiyası (AVF) tərəfindən FIVB-nin “Volleyball Empowerment" proqramı çərçivəsində məşqçilər üçün kurs təşkil olunub.
Apasport.az xəbər verir ki, Gənclər və İdman Nazirliyinin Voleybol Mərkəzində baş tutan dərslər məşqçilərin statistika tərtibi istiqamətində bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədi daşıyır.
Üç mərhələdən ibarət kurs AVF-nin Təlim və aşağı yaş qruplarının rəhbəri Cengiz Akarçeşme və statistika üzrə təlimatçı Faruk Kaymak tərəfindən keçirilir.
18 nəfərin qatıldığı təlimlərin yekununda hər üç mərhələdə iştirak edən və imtahandan uğurla keçəcək mütəxəssislərə sertifikatlar təqdim olunacaq.
Yüksək Liqa: “Azərreyl” “Neftçi” ilə qarşılaşacaq AVF rəsmisi Türkiyə klubunun oyununa təyinat alıb Yüksək Liqa: “Neftçi” qələbə qazandı Bu gün Yüksək Liqada növbəti oyunlar keçiriləcək “Azərreyl”dən inamlı qələbə