BMUda qış imtahan sessiyası başlayıb FOTOLAR
Unikal.az portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyasına start verilib.
"Unikal" xəbər verir ki, əyani təhsil alma forması üzrə imtahan sessiyası keçirilən zallarda bütün zəruri tədbirlər görülüb, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin tam təmin olunması məqsədilə hərtərəfli şərait yaradılıb.
Tələbələrin fənlər üzrə imtahanqabağı ballarının BMU-nun Elektron Məlumat Sistemi vasitəsilə avtomatik hesablanması məqsədilə əldə olunan bütün qiymətləndirmə məlumatları (dərsə davamiyyət, semestrdaxili fəaliyyətlər, sərbəst iş, laboratoriya və kurs işlərinin nəticələri) imtahana qədər sistemdə əks olunub. İmtahan nəticələri isə imtahan keçirilən gün fənn müəllimləri tərəfindən Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdiriləcək.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət edilməsi, yarana biləcək şikayətlərin dərhal araşdırılması, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin tam təmin olunması məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb.
İmtahanların mövcud normativlərə və təlimata uyğun keçirilməsinə, eləcə də sessiya müddətində nizam-intizamın yüksək səviyyədə təşkilinə universitet rəhbərliyi tərəfindən ciddi nəzarət olunur.
Tələbələrin sessiya müddətində də universitetin Kitabxana və informasiya mərkəzindən istifadə etməsi təmin olunacaq.
İmtahanlar fevral ayının 1-dək davam edəcək.