Donetski ələ keçirmək rus ordusu üçün prioritetdir
Icma.az, Reyting.az portalına istinadən məlumat verir.
Rusiya ordusunun Ukraynanın Liman və Kramatorsk məntəqələri istiqamətlərində fəallığı artıb. Toretsk rayonunda isə ruslar Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin müdafiəsini yarmağa çalışırlar.
Reyting.az xəbər verir ki, bunu Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarının Ehtiyatlar Şurasının sədri İvan Timoçko bildirib.
Timoçkonun qeyd etdiyi kimi, bu mərhələdə Pokrovsk hərbi toqquşmaların ən aktiv zonasıdır və orada hər gün 60-70 toqquşma baş verir.
"Düşmən Novopavlovskoye istiqamətini də yarıb keçməyə çalışır və öz komandanlığının Konstantinopola çatmaq və M-15 magistral yolunu nəzarətə götürmək tapşırığını yerinə yetirə bilmir", - Timoçko əlavə edib.
Şura sədri deyib ki, indi ruslar əsas diqqəti Donetskə yönəldib və vilayətin işğalı ilə bağlı Putinin tapşırığını yerinə yetirməyə çalışırlar.
“Deyəsən, düşmən Donetsk vilayətini tez bir zamanda işğal etməyin mümkün olmayacağını anlayaraq, heç olmasa, biabırçı şəkildə geri çəkilməli olduqları ərazilərə nəzarəti bərpa etməyə ümid bəsləyirlər”, - Timoçko bildirib.
“Rusiya yayda Donetski tam ələ keçirməyə çalışacaq” “Onların hücum potensialı getdikcə azalır”