Evi dağıdan ekskavator sürücüsünü yaxşı edib saxlayıblar Partiya sədri
Tribuna saytından verilən məlumata əsasən, Icma.az məlumatı açıqlayır.
O evi dağıdan ekskavator sürücüsünü yaxşı edib saxlayıblar. Onsuz da şirkətin yiyəsi bu işdən sivişib “korrupsiya qapısından” çıxacaq. Ölkədə indiki vəziyyət, sürücülər, işçilər, fəhlələr, “mən bu işdən imtina edirəm. Allahınız olsun, vicdanınız olsun”, deyə biləndə düzələcək.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, bu sözləri Real Partiyasının sədri Natiq Cəfərli bildirib. O qeyd edib ki, ekskavator sürücüsü ona verilən əmrə yox deməliydi:
“Mən hərbidə, təhlükəsizlik sistemində əmrə tabe olmağı anlayıram, amma belə vəziyyətdə anlamaq istəmirəm – sənin ağan, “bu evi sök”, deyir, adam deyil, amma sən görürsən axı evdə insanlar var, onlar stress altındadırlar, onlara xəsarət yetirə bilərsən, o zaman tüpür də bu işə, zatən hər kəs ekskavator sürə bilmir, 100% iş tapacaqsan, o zaman niyə edirsən bunu?!
Bilirsən axı sahibkar məmurlara bağlıdır, bu ölkədə böyük işlərlə məşğul olanların 99%-i məmur altında işləyənlərdir, çünki, sistem belə qurulub, təməli zaydır, anlayırsan ki, o bu işdən canını qurtaracaq, yaxşı, sənə nə gəlib ki, vəhşilik edirsən, “yox” deyə bilmirsən?!
Bir daha – ölkədə vəziyyətin düzəlməsi, “yox”, deməyi bacaran insanların sayının artmasından birbaşa asılıdır”.