Həmin təyyarə 3 gün əvvəl Türkiyəyə uçubmuş Onda da enişdə problem yaranıbmış FOTOlar
Icma.az, Milli.az saytına istinadən bildirir.
Türkiyə mətbuatı dünən dəhşətli qəzaya düşən sərnişin təyyarəsi ilə bağlı şok iddia ilə çıxış edib.
Mili.Az xəbər verir ki, Qazaxıstanda qəzaya düşən təyyarənin 3 gün əvvəl Trabzon səfərində istifadə edildiyi və birinci cəhddən enişin uğursuz olduğu bildirilib.
Qazaxıstanda qəzaya düşən Azərbaycan Hava Yollarına məxsus təyyarənin 3 gün əvvəl Trabzon Hava Limanına enişi zamanı pisti ötüb keçdiyi və pilotun ikinci cəhddə uğurla eniş etdiyi məlum olub.
4K-AZ65 dövlət qeydiyyat nişanlı Embraer E190AR tipli təyyarə Qroznıdakı duman səbəbindən marşrutunu dəyişdikdən sonra Qazaxıstanın Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğrayıb. Qazaxıstanın Fövqəladə Hallar Nazirliyi təyyarədə 62 sərnişin və 5 ekipaj üzvünün olduğunu, 32 nəfərin sağ xilas edildiyini bildirib.
Qəzaya uğrayan təyyarənin 22 dekabrda Bakı-Trabzon reysi üçün ayrıldığı və radar qeydlərinə əsasən, Trabzon Hava Limanına enişi zamanı pisti ötüb keçdiyi müəyyən olunub. Pilotun ikinci cəhddə təyyarəni endirə bildiyi qeyd edilib.