İcra başçısı İlqar Abbasov obiyekt inşa etdirir? Şam ağacların taleyi sual altında Yeni Gündəm
Icma.az, Yenigundem portalına istinadən məlumat yayır.
Şirvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Abbasov sahibkarlıqla məşğuldur.
Bu barədə DOSYE.ORG-a məlumat verən mənbə vurğulayır ki, İ. Abbasov Abşeron Rayon ərazisində, bir sözlə Bakı-Sumqayıt şösesindən 50 metr aralığında “Tam Store” super market inşa etdirir.
Məlumatın nə qədər real olub-olmadığı dərin araşdırmalarımızdan sonra məlum olacaq. Əslində, diqqətimizi cəlb edən ən dəhşətli mənzərə ondan ibarətdir ki, həmən ərazidə kifayət qədər şam ağacları əkilib və əziyyət hesabına yetişdirilib. Lakin icra başçısının adı ilə hallandırılan obiyekt ağacların kölgəsində olduğu üçün məhv etmə ehtimalı var.
Təbii ki, həmən ərazində inşa edilən obiyekt tam təhvil verildikdən sonra şam ağacları kökündən məhv ediləcək. Bütün hallarda aidiyyəti qurumları və hüquq mühafizə orqanlarını göstərilən ərazidə reyd keçirməyi arzu edirik.
Media olaraq bildiririk ki, gün ərzində ağaclar nəzarətimizdədir, eyni zaman da şam ağaclarını məhv edən şəxsləri ifşa edib ictimailəşdirəciyik.