Məhkəmə mağazada qiymətlərdən narazılıq edən müştərini döyən şəxslə bağlı qərarı açıqladı
Pravda.az saytından alınan məlumata görə, Icma.az bildirir.
Ali Məhkəmədə xuliqanlıq niyyəti ilə qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurmada təqsirləndirilən Sabir Salahovun barəsindəki qərardan verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Ələsgər Novruzovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Qərara əsasən, kassasiya şikayəti təmin edilməyib.
İttihama görə, hadisə 14 iyul 2022-ci il tarixdə, saat 11 radələrində paytaxtın Yasamal rayonu, Ə.Ələkbərov küçəsində yerləşən meyvə-tərəvəz mağazasında qeydə alınıb.
Belə ki, Sabir Səfərov satıcı işlədiyi mağazada olarkən ora müştəri qismində zərərçəkmiş Mikayıl Hacıyev (soyadı şərti) gəlib. Zərərçəkmiş ondan piştaxtaya düzülmüş müxtəlif çeşiddə olan meyvələrin qiymətlərini soruşub. O, qiymətləri deyəndən sonra Mikayıl narazılıq edib. Sabir ona “nə problem yaradırsan, endirimlə mən məşğul olmuram, sənə xidmət etməyəcəm” kimi sözlər deyib. Daha sonra təqsirləndirilən şəxs xuliqanlıq niyyəti ilə mübahisə yaradıb, zərərçəkmişi nalayiq ifadələrlə təhqir edib, baş və yumruq zərbəsi ilə qəsdən onun sifət nahiyəsindən vuraraq, Mikayıla xəsarət yetirib.
Hadisədən sonra Mikayıl Hacıyev cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib və barəsində polisin nəzarəti altına vermə qətimkan tədbiri seçilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü o, 6 il 5 ay 29 gün müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Təqsirləndirilən şəxs barəsində ibtidai araşdırma zamanı seçilmiş polisin nəzarəti altına vermə qətimkan dəyişdirilərək onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib və Sabir Salahov məhkəmə iclas zalından həbs edilib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi onun şikayətini təmin etməyib. Sonra o, kassasiya şikayəti ilə Ali Məhkəməyə müraciət edib.