Millimizin futzalçısı: “Bura uğurlu nəticə üçün gəlmişik”
“Bu turnirin hazırlığına martın 16-dan başlamışıq. Bakıda 8 günlük təlim-məşq toplanışı keçirdik”.
İdman.biz xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın U-19 millisinin futzalçısı Pünhan Qasımzadə deyib.
Azfutzal.az-a açıqlama verən gənc oyunçu Avropa çempionatının əsas seçmə mərhələsi çərçivəsində Bosniya və Herseqovinaya qarşı keçiriləcək matç barədə fikirlərini bildirib: “Baş məşqçimiz bu müddətdə əsasən fiziki məşqlər və taktiki çalışmalar üzərində işləməyi tapşırdı. Faydalı bir hazırlıq prosesi oldu. Ən əsası, zədələnən olmadı. Hazırlıq zamanı 2 oyun keçirdik. Onlardan biri yoxlama, digəri Yüksək Liqanın qarşılaşması idi. Xüsusilə də lider “Baku Fire”lə görüşümüz daha maraqlı keçdi. Ardıcıl 2 oyun keçirməyimizdə məqsəd bu turnirdəki sıx oyun qrafikinə uyğunlaşmaq və güclü rəqiblərə qarşı hazır olmaq idi. Yanvarda Avropa çempionatının ilkin mərhələsində iştirak edən heyətlə müqayisədə 2 dəyişiklik var.
Qeyd edək ki, bu gün Xorvatiyadakı Ribnjak İdman Arenasında keçiriləcək görüş Bakı vaxtı ilə saat 19:00-da start götürəcək.