Bura uğurlu nəticə qazanmaq üçün gəlmişik”
Avropa çempionatının əsas mərhələsi çərçivəsində mübarizəyə başlacaq 19 yaşadək futzalçılardan ibarət Azərbaycan millisi bu gün ilk oyununa çıxacaq.
Fanat.Az xəbər verir ki, rəqib Bosniya və Herseqovinanın müvafiq yaş qrupundan ibarət komanda olacaq.
Oyundan əvvəl son məşqini Xorvatiyanın Ribnjak İdman Arenasında keçirən U-19-un üzvü Pünhan Qasımzadə federasiyanın mətbuat xidmətinə danışıb:
“Hazırlığa martın 16-dan başlamışıq. Bakıda 8 günlük təlim-məşq toplanışı keçirdik. Baş məşqçimiz bu müddətdə əsasən fiziki məşqlər və taktiki çalışmalar üzərində işləməyi tapşırdı. Faydalı bir hazırlıq prosesi oldu. Ən əsası, zədələnən olmadı. Hazırlıq zamanı 2 oyun keçirdik. Onlardan biri yoxlama, digəri Yüksək Liqanın qarşılaşması idi. Xüsusilə də lider “Baku Fire”lə görüşümüz daha maraqlı keçdi. Ardıcıl 2 oyun keçirməyimizdə məqsəd bu turnirdəki sıx oyun qrafikinə uyğunlaşmaq və güclü rəqiblərə qarşı hazır olmaq idi. Yanvarda Avropa çempionatının ilkin mərhələsində iştirak edən heyətlə müqayisədə 2 dəyişiklik var.