Milyonlar xərcləndi amma alınmadı Galatasarayın uğursuzluğu
Lent az portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
Galatasaray futbol klubu, mövsümün ilk yarısında rekordlar qırsa da, son 5 oyunda cəmi 2 qələbə, 2 heç-heçə və 1 məğlubiyyətlə uğursuz bir performans sərgiləyib.
Lent.az xarici KİV-ə istindən xəbər verir ki, bu düşüşün əsas səbəblərindən biri, ara transfer dövründə alınan oyunçuların gözləntiləri qarşılamamasıdır.
Transferlər və maliyyə xərcləri
Klub, ara transfer dövründə aşağıdakı oyunçuları transfer edib:
Cuesta: 8 milyon avro Frankowski: 1 milyon avro kiralama haqqı və 7 milyon avro satın alma opsiyası Morata: 6 milyon avro kiralama haqqı Ahmed Kutucu: 5.9 milyon avro bonservis
Bu transferlərə baxmayaraq, oyunçuların performansı gözlənilən səviyyədə olmayıb.
Oyunçuların performansı və təsiri
Cuesta: Kasımpaşa matçında oyuna daxil olub və son dəqiqələrdə səbəb olduğu penalti ilə 2 xal itkisinə səbəb olub. Frankowski: Beşiktaş derbisində qırmızı vərəqə alaraq, komandanın məğlubiyyətinə və namağlup ünvanının itirilməsinə səbəb olub. Morata: Adana Demirspor matçı istisna olmaqla, yalnız bir dəfə penaltidən qol vurub. Ahmed Kutucu: Eyüpspor-da uğurlu performans göstərsə də, Galatasaray forması ilə yalnız bir qol vurub.
Baş məşqçi Okan Burukun da sistem dəyişikliyinə qərar verə bilməməsi, komandanın uğursuzluğuna əlavə təsir edib.
Nəticə və gələcək perspektivlər
Galatasarayın son dövrlərdəki uğursuzluğu, transfer siyasətinin və oyun sisteminin yenidən nəzərdən keçirilməsini zəruri edir. Klub, gələcəkdə daha diqqətli transfer strategiyaları və uyğun oyun planları ilə əvvəlki uğurlarını təkrarlamağı hədəfləməlidir.