“Neftçi”nin dünyada böyük klub olduğunu bilirdim”
futbolpress-az saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
“Neftçi”nin futbolçusu Ervin Koffi klubun televiziyasına müsahibə verib.
Futbolpress.az xəbər verir ki, cinah oyunçusu “ağ-qaralar”a keçidindən söz açıb:
“Neftçi” mənim üçün böyük klub və komandadır. Azarkeşlərimizin oyunları necə izlədiyini görürsünüz. Buna görə də məmnunam. “Neftçi”nin dünyada böyük klub olduğunu bilirdim. Məni transfer etmək istəyəndə dərhal “bəli” dedim. Yaxşı azərbaycanlı futbolçularımız var. Azərbaycanlı futbolçuların belə yaxşı olduğunu bilmirdim. Təlim mərkəzimiz yenilənib və hər şey möhtəşəmdir”.
Koffi komandanın baş məşqçisi Samir Abasovun işindən də söz açdı. O, mütəxəssisin rəhbərliyi altında daha yaxşı nəticələr əldə etdiklərini deyib:
“Əla baş məşqçimiz var. Samir Abasov bir neçə il əvvəl “Neftçi” ilə çempionluq yaşayıb. Komandaya gələn kimi öz fəlsəfəsini bildirdi. O, gələndən sonra yaxşı nəticələr əldə etməyə başladım. Addım-addım inkişaf edirik. Abasov futbolla yaşayır və qollar vuranda onun necə sevindiyini görürük”.
Müdafiəçi komandanın bu mövsüm əsas hədəfini söyləyib:
“Zirə”yə qol vuranda möhtəşəm hisslər yaşadım. Son dəqiqə qolu fantastik idi. Hər şey çox möhtəşəm idi. Motivasiyamız yüksəkdir. Məqsədimiz kubokda finala çıxmaq və titulu qazanmaqdır. “Sabah”ı keçməliyik və bununçün əlimizdən gələni etməliyik. Çünki bu, bizim məqsədimizdir”.
Ervin Koffi sonda fanatlardan da söz açıb:
“Açığı, bəzən beynimdə deyirəm ki, azarkeşlərimiz çılğındır. “Kəpəz”lə kubok oyununda qar yağsa da, onların bəziləri çılpaq idi. Onlar bizə dəstək üçün hər şeyi edirlər. Fanatlarımız daim bizimlədir və bu, məni xoşbəxt edir”.