Tovuzda futbol bayramı “Qarabağ” ilki yaşadı
Icma.az, futbolpress-az portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
“Qarabağ” Azərbaycan Premyer Liqasının XVIII turunun açılış oyununda “Turan Tovuz”u məğlub edib – 4:1.
Tovuz şəhər stadionunda qarşılıqlı hücumlarla başlayan matçda hesabı qonaqlar açdı. Matçın ilk dəqiqələrində aktivliyi ilə fərqlənən Kadi Borges penaltidən vurduğu qolla komandasını önə keçirdi. Qola erkən reaksiya verməyə çalışan tovuzlular təzyiqi artırdı. Künc zərbəsindən maksimum istifadə edən meydan sahibləri hesabı bərabərləşdirsə də, sevinc çox çəkmədi. Qoldan sonra sürətli hücuma keçən “Qarabağ” yenidən üstünlüyü ələ aldı. İlk hissədə daha bir qol vuran “atlılar” fasilədən sonra də fərqləndi və yekunu müəyyənləşdirdi – 4:1.
Çempionatda son dönəmlərin sürətli və maraqlı qarşılaşmalarından olan dueldə lider – “Qarabağ” layiqli qələbə qazandı. Tribunanı dolduran azarkeşlərin komandalarına dəstəyi oyunun atmosferini daha maraqlı etdi. “Qarabağ” bu mövsüm ilk dəfə “Turan Tovuz”a qalib gəldi və çempionatda məğlub etmədiyi komanda qalmadı.
“Turan Tovuz” isə ardıcıl 4-cü oyunda xal itkisi ilə üzləşdi. Komandanın müdafiə xəttində problemlər müşahidə edilir. Hücumda daha yaxşı təsir bağışlayan tovuzlular məğlubiyyətə baxmayaraq, hələ avrokuboklara vəsiqə şansını qoruyur.