Yasamalda evin dağıdılması məqsədli cinayətdir EKSPERT
Icma.az, Tribuna portalına istinadən məlumat verir.
Xəbər verdiyimiz kimi, Bakı şəhəri Yasamal rayonu Birinci Alatava massivi Abdulvahab Salamzadə küçəsi 118B ünvanında sakinlər içəridə ola-ola söküntü işləri aparılması ilə bağlı görüntülər yayılıb. Söküntü zamanı yaşayış olan evlər ekskavator vasitəsilə dağıdılıb.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, məsələyə münasibət bildirən iqtisadçı ekspert Eldəniz Əmirov bildirib ki, sakinlər evdə ola-ola evin dağıdılması təkcə insanlıq və hüquq problemi deyil, həm də ölkə iqtisadiyyatına qarşı məqsədli cinayətdir.
Ekspertin sözlərinə görə, belə hadisələr iqtisadiyyata milyardlarla dollar ziyan vurur və dövlətin uzun illər apardığı iqtisadi siyasətin effektini ciddi şəkildə azaldır. Çünki bu cür qanunsuzluqlar həm yerli, həm də xarici investorları ölkəyə etibar etməkdən çəkindirir, investisiyaların axınına mənfi təsir göstərir.
Buna görə də mülkiyyət toxunulmazlığını kobud şəkildə pozan və bu cür özbaşınalığa yol verən şəxslər daha ağır maddələrlə məsuliyyətə cəlb edilməlidir.