Yol polisi cəriməni avtomobilin markasına görə yazır?
Xətai DYP kameranın nömrəni yaxşı çəkmədiyini bildirir
2 aydır Xətai yol polisinin TESLA markalı 90GB007 dövlət nişanlı avtobilimizə qanunsuz yazdığı cərimə silinmir. Əksinə, qanunsuz cərimə məbləğinə gecikməyə görə dəbbə pulu əlavə olunur. Cərimənin qanunsuzluğunu sübut etməyə isə ehtiyac yoxdur: CƏRİMƏ YAZILAN AVTOMOBİLİN NÖMRƏSİ KAMERA ÇƏKİLİŞİNDƏ QEYD OLUNMAYIB! Belədə qayda pozuntusunu məhz bizim avtomobilin törətməsini iddia edib 40 manat və 2 bal cərimə tətbiq edilməsi absurddur. Hələ üstəlik qanunsuz cərimənin ləğvindən imtina edilməsi də qanunsuzdur.
102 çağrı mərkəzinə beşdən yuxarı şikayət qeydə alınıb, bir neçə dəfə zəng edib, cərimənin silinəcəyi deyilib, Baş DYP İdarəsinin rəis müavini Pərvin Səfərəliyev Xətai RPİ-nin rəisi Vaqif Müslümova tədbir görülməsinə müraciət edib. Di gəl, heç bir tədbir görülmür. Martın 15-də 0707849090 nömrəsindən zəng edən Musa adlı yol polisi əməkdaşı  kamera çəkilişinin yaxşı aparılmadığından nömrənin düşmədiyini (??-M. B.) , amma maşının markasının TESLA olduğu səbəbindən (?-M.B) və görüntünü çəkən əməkdaşın izahatı əsasında cərimənin düzgün yazıldığını (?-M. B.) bildirib, kamera görüntülərini təqdim etməkdən imtina edib.
Maraqlı əsaslandırmadır, maşının markası və əməkdaşın izahatı ilə maşın yiyəsinə cərimə tətbiq olunması qanuni sayılır! (?) Onda bütün TESLA markalı maşınlar şübhə altındadır, niyə məhz bizim maşının “təqsirliliyi” qərara alınıb? Bəlkə başqalarına da yazılıb, xəbərimiz yoxdur?
Əcəb cərimə qərarıdır, maşına nömrəsinə görə yox, markasına görə sanksiya tətbiq edilir. Özü də 40 manat və dəbbə pulu bir yana, hələ 2 bal da əlavə olunur.  Qayda pozuntusunu sübut etmək isə inzibati orqanın üzərinə düşür.