Bruno Qimarayns geydiyi 39 nömrəli formanın “sirrini” açıqlayıb
Yeniavaz portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
"Nyukasl" klubunun braziliyalı yarımmüdafiəçisi Bruno Qimarayns oynadığı bütün komandalar üçün 39 nömrəli formanı seçməsinin arxasında duran xüsusi səbəbi açıqlayıb.
xəbər verir ki, bu barədə məlumat “The Players' Tribune” nəşrində yayımlanan "Taksi sürücüsü/Sehirli 39 nömrənin hekayəsi" adlı məqalədə yer alıb.
Qimaraynsın sözlərinə görə, 39 nömrəsi onun ailəsi üçün sadəcə bir rəqəm deyil, həyatını dəyişən simvol olub. Futbolçu bildirib ki, atası taksi sürücüsü kimi çalışdığı vaxt onun avtomobilinin nömrəsi 039 olub və bu, ailəsinin dolanışığını təmin edib.
Futbolçu "Athletico Paranaense" klubuna icarəyə keçəndə hansı forma nömrəsini seçəcəyini düşünərkən, atası ona 39 nömrəsini məsləhət görüb. Maraqlı məqam odur ki, klubun paltardəyişmə otağında ona məhz həmin nömrəli forma ayrılıb. Qimarayns bunu taleyin bir işarəsi kimi qəbul edərək həmin vaxtdan etibarən 39 nömrəli formanı geyinməyə qərar verib.
Bu təsadüf futbolçu və atasını o qədər duyğulandırıb ki, ikisi də sevincdən göz yaşlarını saxlaya bilməyiblər.
"Bu, bir işarə idi. Səhv etməməliyəm. İndi parlayacağam", - deyə Qimarayns bildirib.
Məqalədə qeyd olunur ki, bu gün də o, bu nömrəni daşıyaraq atasının zəhmətini və ailəsinin keçdiyi yolu xatırlayır.