“Hətta sponsorun gəlibgəlməyəcəyindən asılı olmayaraq, onunla yolları ayıracaqdıq” baş məşqçi ilə klub rəhbərinin sözləri üstüstə düşmədi
“Mingəçevir”dən yenicə ayrılan Ədəhim Niftəliyev saytımıza açıqlamasında gedişini sponsor problemi ilə bağlamışdi:
“Əvvəlki müsahibələrimdə bildirmişdim ki, sponsor gəlməsə, bu şəraitdə qalmayacam. Klubda problemlər həddən artıqdı. İstədiyim şəraiti yarada bilmədik. Problem problemin üstündəydi. Həm maddi, həm də mətbuatda yazılanlar baxımından. Bu təzyiqin altında hər şeydən iyrənmişdim. Bildirmişdim ki, qışa qədər komandadan ayrılacam. Yenə də son sözü Bakıdakı rəhbərliklə görüşüb biləcəyik. Yalnız ondan sonra müqaviləmə xitam verdirəcəm. Hələ ki müqaviləmə xitam verdirməmişəm. Yalnız sözdə demişəm”.
Bu açıqlamanı oxuyan hər kəs baş məşqçinin öz istəyi ilə klubdan ayrıldığını düşünər. Amma klub özü uğursuz nəticələrə görə yolları ayırdığını bildirir. Bəs Niftəliyev istefa verib, yoxsa göndərilib?
“Football-plus.az” məsələni “nur şəhəri” təmsilçisinin idarə heyətinin sədri Nurlan Əhmədovla dəqiqləşdirməyə çalışdı. Onun açıqlamasi isə belə oldu:
“Klub rəhbərliyi olaraq, Ədəhim Niftəliyevlə danışmışam. Şəxsən özünə hər şey başa salınıb. Burda anlaşılmaz nəsə yoxdu. Komandanın uğursuz nəticələrinə görə biz bu qərarı məqsədəuyğun saymışıq. Hətta sponsorun gəlib-gəlməyəcəyindən asılı olmayaraq, yekun qərarımız Ədəhim Niftəliyevlə yolları ayırmaq olub. Qarşılıqlı razılıq əsasında sağollaşmışıq. Dünya futbolunda da belədi ki, komanda uğursuz nəticələr göstərərsə, baş məşqçi yola salınır. Hətta bir neçə tur əvvəldən planlaşdırırdıq ki, sağollaşaq. Sadəcə, fasiləyəqədərki oyunlar nəzərə alınaraq Ədəhim Niftəliyevə bir az da şans verildi, amma özünü doğrultmadı. Özünə bildirilib, şəxsi söhbətimiz də olub. Ona gələcək karyerasında uğurlar arzulamışıq”.
Nurlan bəy yeni baş məçqçi iddiaları barədə də fikir bildirib:
“Yazılanların heç bir əsası yoxdu. Azər Həşimovla nə rəsmi görüşümüz olub, nə də o haqda danışığımız. Bayramdan sonra klubun iclası keçiriləcək. Bu zaman nəticələr təhlil olunacaq. Müzakirələrdən sonra kimin gətiriləcəyi haqda müəyyən qərarlar veriləcək. İndiki durumda Azər Həşimovla heç bir əlaqəmiz yoxdu. Yazılanlar hamısı “feyk” xəbərlərdi”.